اکسیژن ساز.

فروشگاه سینا طب

تلفن : 02166963667-02166963668

تلفکس : 02166963669

موبایل : 09125846720

آدرس : تهران ، خیابان ولیعصر ، پائین تر از جمهوری ، کوچه رجب بیگی ، پلاک 34

$$$$ قیمت مناسب با توجه سطح اقتصادی شما $$$$

نمایندگی انحصاری انواع اکسیژن ساز خانگی و پرتابل

اکسیژن ساز چیست؟


اکسیژن ساز  یک دستگاه پزشکی است که به منظور متمرکز کردن اکسیژن موجود در هوای محیط طراحی شده تا گاز اکسیژن غنی شده را به صورت مستمر برای بیمارانی که سطح اکسیژن خونشان پایین است تامین کند. دستگاهاکسیژن ساز خانگی یکی از مهمترین دستگاه هایی است که با پیشرفت روز افزون تکنولوژی به عنوان یکی از مهمترین تجهیزات پزشکی به منازل راه پیدا کرده است. برای بیمارانی که از انواع بیماری های تنفسی مثل آمفیزم، بیماری مزمن انسداد ریه و غیره رنج می‌برند، اکسیژن سازها یکی از ضروری ترین تجهیزات پزشکی هستند. بسیاری از افراد از جمله بیماران حاد ریوی، آسمی، پونومی، قلبی و نیز در برخی موارد افراد سالم نیز جهت رفع خستگی روزانه می‌توانند از این دستگاه استفاده کنند.

GIF

هوای محیط اطراف ما از ترکیب حدود 78٪ نیتروژن، 21٪ اکسیژن و 1٪ آرگون تشکیل شده است. دستگاه اکسیژن ساز برای جدا کردن اکسیژن از نیتروژن و آرگون و ارائه ­ی تا 96٪ اکسیژن خالص طراحی شده است. این جداسازی توسط یک کمپرسور هوا به همراه دو مخزن پر شده از زئولایت انجام می­شود. کمپرسور هوای محیط را به داخل دستگاه می آورد و مواد معدنی متخلخل زئولایت مولکول­های نیتروژن را از هوای تحت فشار جذب می­کنند و به گاز اکسیژن اجازه عبور می دهند. هنگامی که اکسیژن استخراج شد، فشار هوا کم می­شود و نیتروژن از مخازن زئولایت به هوا بازگردانده می شود. این فرایند آرام به دستگاه اجازه می­دهد تا دوز بالایی از اکسیژن (96٪) را به عنوان خروجی ارائه دهد که تقریبا پنج برابر بیشتر از درصد اکسیژن موجود در هوا است که با فشاری تقریبا 1.5 برابر (گاهی تا سه برابر) بیشتر از فشار اتمسفر به بیمار داده میشود. بخش اضافی اکسیژن تنفس شده از طریق ریه‌ها در خون حل شده و سپس توسط آن به قسمت‌های مختلف بدن منتقل می‌شود. اثر این اکسیژن اضافی در هر قسمت متفاوت است. این روش می‌تواند زندگی بیمار را نجات دهد و در برخی دیگر می‌تواند به بهبود و بازسازی بافت‌ها سرعت بخشد.

اغلب پزشکان مقدار اکسیژن مورد نیاز بیمار را با واحد لیتر در دقیقه در نسخه مشخص می‌کنند. بسیاری از بیماران ممکن است در شب نیز به اکسیژن ساز نیاز داشته باشند. در این صورت ضروری است از اکسیژن سازهای خانگی استفاده کنند.

دو نوع اصلی از اکسیژن سازها به نام های رایجاکسیژن ساز ثابت و قابل حمل ( پرتابل) برای کاربردهای مختلف موجودند. اکسیژن سازهای خانگی اغلب از نوع ثابت هستند. اما چون اکثرا چرخ دارند جابجایی آنها از اتاقی به اتاق دیگر به راحتی امکان پذیر است. همچنین بلند بودن لوله‌های اکسیژن اجازه‌ی تحرک را به بیمار می‌دهند. اکسیژن سازهای خانگی با ظرفیت های مختلفی تولید می شوند. اکسیژن ساز 3 لیتری، اکسیژن ساز 5 لیتری،اکسیژن ساز 8 واکسیژن ساز 10 لیتری در دقیقه (مقدار ماکزیمم فلوی اکسیژن خروجی) موجودند که قادرند اکسیژن را به‌طور مداوم برای بیمار فراهم ‌کنند. فلوی اکسیژن خروجی از طریق فلومتر و یا کلید تنظیم موجود روی دستگاه قابل تنظیم است. در هنگام انتخاب اکسیژن ساز حتما به توصیه‌های پزشک خود توجه کنید. در صورتی که پزشکتان میزان اکسیژن مورد نیازتان را تجویز نکرد، احتمالا اکسیژن سازی با ظرفیت 5 لیتر برای شما مناسب است. در غیر این صورت باید دستگاهی بزرگتر و با ظرفیت بیشتر انتخاب شود، مثل بیماران حاد ریوی، سرطانی و یا بیمارانی با تخریب بالای 60 درصد ریه.

دستگاه اکسیژن ساز زمانی که بیمار نیاز دائم به اکسیژن دارد و یا در جایی که نگه داری کپسول اکسیژن خطرناک است جایگزینی کارآمدتر، مناسب تر، امن تر و مقرون به صرفه تر برای مخازن اکسیژن می باشد.

اکسیژن سازها عموما دارای لوازم جانبی از جملهفیلترها، مرطوب کننده، سوند نازال و غیره هستند. همچنین به منظور بررسی سطح واقعی اکسیژن خون بیمار، می توانید از یک دستگاهپالس اکسیمتر استفاده کنید.

اکسیژن ساز اصطلاحی است که به جای کلمه ی لاتین Oxygen Concentrator استفاده می شود. اما معنای لغوی این واژه “تغلیظ اکسیژن” است که بدلیل رایج بودن “اکسیژن ساز” در مطالب این وبسایت از این واژه استفاده می شود.

No votes yet.
Please wait...
تماس با ما ۹ تا ۲۱
موقیعت ما